Eesti English Русский


KOOSTÖÖ:
 
    

02/03/2015 16:51  Kutse õhtusele loengule: 09.04 - Mineraalide ja mineraalinete mõju organismile ja sportimisele 
Iga kevad ja sügis toimub TREENI TEADLIKULT loengusari, millesse on oodatud tervisliku eluviisiga inimesed, treenerid, perearstid ja -õed, noorsportlaste lapsevanemad jt, kes on huvitatud loengutest, kus on fookuses tervis, toitumine, spordivigastused ja esmaabi spordis, ihu ja vaimu koostöö ning spordialapõhiselt treeningute ülesehitamine, tehnika jms.

09.04.2015 toimub lisaloeng, milles antakse ülevaade põhiliste vitamiinide ja mineraalide olulisusest inimorganismi tervislikule seisundile ja sooritusvõimele ning nende uurimise võimalustest.

Loengus saab ülevaate:
-       millised vitamiinid ja mineraalained on inimorganismile kõige olulisemad?
-       kuidas on seotud närvisüsteemi, lihaste ja luude talitus, immuunsüsteemi tugevus jm vitamiinide ja mineraalide tasemega organismis?
-       kuidas selgitada välja kas vitamiine ja mineraalaineid on organismis piisavalt?
-       kui tulemused on teada, mis järeldusi saab teha oma tervisliku seisundi ja eelkõige sportliku sooritusvõime parandamiseks?

Toitumisalane loeng annab praktilise ülevaate vitamiinidest ja mineraalidest laiemalt, seega sobib see ka neile, kes ei ole kirglikud sportlased, vaid huvituvad teadmistest tervisliku toitumise osas.

Loeng toimub 09.aprillil, algusega kl 18.00, pikkus ca 1,5 tundi. See toimub Tallinna Ülikooli Pedagoogilise seminari õppehoones Räägu 49, Tallinn. Osavõtutasu on 5 € (maksmine kohapeal, sularahas).


Osalemiseks palume teada anda ees- ja perekonnanimi katrin.soidra-zujev@tlu.ee (kes soovivad TLÜ täiendkoolituse tõendit, siis ka isikukood).
Kogu loengusarja info, lisaloengule registreerimise:
http://www.tlu.ee/et/terviseteaduste-ja-spordi-instituut/taiendkoolitused/Treeni-teadlikult-registreerimine

Vitamiinide ja mineraalainete piisav varu...
... tagab nauditava ja tulemusliku sportlikku saavutuse.
Neid peaks inimene saama tasakaalustatud segatoiduga, mis sisaldab nii taimse kui ka loomse päritoluga toiduaineid. Tänapäeva inimesed tarbivad päris suurtes kogustes vitamiine või toidulisandeid, aga kas neid on üldse vaja? Ja kui jah, siis inimese organismist on leitud üle 70 erineva mineraalaine, vitamiine tuntakse tänaseks üle 20 – kuidas mõjutavad erinad bioelemendid mu organismi talitust, mida peaksin juurde tarbima?
Vereanalüüside alusel on võimalik jälgida, kas organismis on vitamiine ja mineraalaineid piisavalt, samuti saab avastada nende liigset sisaldust ülemäärase vitamiinide või mineraalainete preparaatide tarvitamisest.
Vitamiinide ja mineraalainete oskuslik ja süsteemne tarbimine, arvestades iga inimese eripära, aitab vähendada paljude haiguste kujunemise riski või kiirendab paranemist.

Doktor Anneli Raave-Sepp töötab Quattromed HTI/Synlab laboris laboriarstina 2004-st aastast. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem laborimeditsiini residentuuri.
Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp labori Lõuna-Eesti regiooni tööd, nõustades laborimeditsiini ja erinevate analüüside osas pere- ja eriarste ning patsiente. Ta on tuunnustatud laborimeditsiini alase koolitajana arstide, õdede ning Tartu Ülikooli tudengite seas, kes nüüd astub ka lõpptarbijate ette koolitana. Vabal ajal harrastab dr Raave-Sepp jalgrattasõitu.
Vitamiinide ja mineraalide erapatsientidele suunatud pakettidest rohkem www.synlab.ee.

Lisainfo koolituse kohta: katrin.soidra-zujev@tlu.ee


Koduleht Elitec'st