Eesti English Русский


KOOSTÖÖ:
 
    

14/01/2015 13:30  Andmebaas, mis võimaldab kontrollida spordis lubatud ja keelatud ainete olemasolu ravimites
Spordirahva rõõmuks on SA Eesti Antidoping loonud ravimite andmebaasi, mille abil on võimalik kontrollida, kas kasutatav ravim sisaldab spordis keelatud aineid.

Vasloodud andmebaas lihtsustab infootsinguid kontrollimaks Ravimiametis registreeritud ravimites sisalduvate toimeainete kuuluvust WADA keelatud ainete nimekirja. Ravimite staatus on määratud kõige uuema, 2015. aasta WADA keelatud ainete ja meetodite nimekirja alusel.

"Loodetavasti muudab see sportlaste ja arstide elu lihtsamaks ja hoiab ära ebameeldivaid dopingujuhtumeid, mis on seotud teadmatusega," kirjutatakse SA Eesti Antidoping kodulehel.

Seni on organisatsioon soovitanud sportlastel teha päringuid rahvusvahelistest andmebaasidest, nüüd aga on olemas võimalus kasutada Eesti hetkeolukorda arvestavat otsingusüsteemi.

Andmebaasi abil saab teada, millised ravimid on igal ajal keelatud, millised vaid võistluste ajal, millised on keelatud teatud spordialadel ja millised vaid meessportlastele. Otsingut võib teostada nii ravimi nime kui toimeaine järgi. Lubatud ja keelatud staatust näidatakse värvikoodidega.

Eesti Antidoping rõhutab, et kuigi ravimite andmebaas on sportlastele ja tema abilistele suureks abiks, lasub lõplik vastutus keelatud ainete tarvitamisel ikkagi alati sportlasel.

Vaata ravimite andmebaasi SIIT.


Koduleht Elitec'st