Eesti English Русский


KOOSTÖÖ:
 
    

08/12/2014 12:59  Meie spordiarst sai Kodanikumärgi 2014
26.novembril on kodanikupäev, sest just sel päeval 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäev on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Sel päeval juhitakse tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele. Kodanikupäeval antakse üle kodanikupäeva aumärgid.
 
Sel aastal pälvis kodanikumärgi ka Spordimeditsiini SA kauaaegne spordiarst dr Muza Lepik.
Tema tunnustus märgiti järgnevalt: „Muza Lepik on kõrgelt hinnatud spetsialist spordimeditsiini erialal, kes on elu jooksul nõustanud nii tipp- kui harrastussportlasi, aidates neil korrigeerida treeningplaane ja ennetada ülekoormusvigastusi. Oma erakordse entusiasmiga, kuid ka pühendumuse ja hoolivusega on Dr Lepik olnud suurepäraseks liikumisharrastuse propageerijaks.“
 
Siseminister Hanno Pevkuri sõnul ollakse kodanik 365 päeva aastas „Aktiivne kodanik on iga küla, maakonna või linna au ja uhkus. Need inimesed on põhjus, miks meil on näiteks laulupeod, rahvaspordiüritused, vabatahtlik mere- ja järvepääste, miks meil on just selline ilus ja elav Eesti, kus end hästi tunda. Täna tunnustame neid küll pidulikult, kuid lihtsad tänusõnad meie tublidele kodanikele on väga oodatud ka argipäeval,“ sõnas siseminister aumärke üle andes.
Tänavuse kodanikupäeva moto on „Liikumine tervendab maailma“, mis on pühendatud lõppevale liikumisaastale, teatas kultuuriministeerium.
„Kultuuriministeerium on igal aastal suunanud avalikkuse tähelepanu mõnele valdkonnale oma ministeeriumi haldusalas, olgu selleks siis teater, film, kirjandus, sport või kultuuripärand. Sellel aastal tõsteti esile liikumisharrastus.,“ ütles kultuuriminister Urve Tiidus. 

Koduleht Elitec'st