Eesti English Русский


KOOSTÖÖ:
 
    

22/10/2014 14:58  Kutse harrastajate õhtustele loengutele: füsioteraapia, toitumine ja doping
Teisipäevaõhtustele TREENI TEADLIKULT lühiloengutele on oodatud pere-, üld-, taastus- jm sportivate inimestega kokku puutuvad oma ala spetsialistid ja harrastajad ise.
Kogu loengusari koosneb 13-st loengust. Järgmised teemad keskenduvad füsioteraapia võtmes vigastuste, nendest taastumise, võimalike abivahendite kasutamisele. Jagatakse praktilisi nõuandeid kuidas läbi erinevate harjutuste hinnata oma kehalisi ja tervislike võimeid. Eraldi teemadena lisaks toitumine enne ja peale treeningut, tööergonoomikast ning palju tähelepanu saanud doping.
 
Ülaltoodud loengute ajakava:
28.10 Vigastustest ja ülekoormusest taastumine abivahenditega - füsioterapeut Lauri Rannama Ülekoormuse ja vigastuste tekke põhjused, kuidas on neid  ennetada, millele pöörata tähelepanu ülekoormusest taastumisel, milliseid vahendeid võimalik kasutada kiirendamiseks.
04.11 Töö tulemuslikkuse parandamine läbi õige tööasendi ja harjutusvara - füsioterapeut Sirli Hinn
Kuidas kohandada töö keskkond ja tööasend vähendamaks sundasenditest tingitud vaevusi (nt pea-, selja-, käte liigeste valud), milliseid abivahendeid selleks kasutada. Tehakse läbi kontoris  harjutusvara ja õpitakse millistele lihasgruppidele treeningutel kontoritöötaja peaks tähelepanu pöörama
11.11 Treeninguid toetav harjutusvara talveks ja kevadhooaja ettevalmistus - füsioterapeut Katre Lust-Mardna
Ülevaade kehatüve tugevdamisest, põlve ja hüppeliigese tervise toetamisest kui muust olulisest, mis kehale vajalik tulenevalt treeninghooaja muutustest.
18.11 Doping – milles probleem ja kuidas hoiduda - TLÜ dotsent Kristjan Port
Milles probleem ja kuidas hoiduda.
02.12 Kehalise võimekuse ja tervisesesundi hindamise testid - TLÜ lektor Kirsti Pedak
Ülevaade erinevatest funktsionaalsetest testidest ja ankeetidest, mille abil on võimalik hinnata oma kehalist võimekust ja määrata tervislikku seisundit.
9.12 Harrastussportlase toiduvalikud enne ja peale treeningut - toitumisnõustaja Siret Saarsalu Millest lähtuda toidu valikul enne treeningut, kuidas toetada treeningust taastumist ning kas ja millal on üldse vajalikud toidulisandid ja spordijoogid.
Loengud toimuvad aadressil Tondi 55, Tallinn. Algusega kell 18.00, planeeritav pikkus 1,5 tundi.
Ühest loengust osavõtumaks on vaid 5€. Registreerumine ja lisainfo: www.tlu.ee/tsi või e-posti teel: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.
 
Loengusarja korraldajad: TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituut koostöös Eesti Spordimeditsiini klastriga SportEST.

Koduleht Elitec'st