Eesti English Русский


KOOSTÖÖ:
 
    

03/12/2013 11:46  Noorsportlaste terviseuuringu järjekorda registreerimine avatud
Alates detsembrist lisame taas noorsportlasi ootejärjekorda. Seoses lisavastuvõttudega detsembris ja vabade aegadega jaanuarist 2014  jätkame ootejärjekorrapõhist registreerimist. See tähendab, et uute aegade olemasolul võtame ise ühendust ootejärjekorras oleva inimesega. Ootejärjekorda registreerimiseks on vajalik teada noorsportlase treeningtundide arvu nädalas ja isikukoodi.

Spordimeditsiini SA juhindub noorsportlaste teenindamisel Eesti Haigekassa projektist, mille raames rahastatud uuringute eesmärgiks on eelkõige tagada ohutu sportimine riskirühmale (kelle treeningkoormus lisaks kooli kehalisele kasvatusele on 6 või enam tundi/nädalas). Haigekassa poolt rahastatav tegevus on seotud eelkõige vaid ohutuse tagamisega ning Haigekassa ei rahasta uuringuid, mille eesmärgid on seotud näiteks kehalise võimekuse hindamisega ning andmete kogumisega treeningute planeerimiseks. Sama on võistluste-eelse tervisekontrolliga: noorsportlaste terviseuuringud on plaaniline tegevus ning Haigekassa ei pea tagama noortele võistluste-eelset tervisekontrolli (s.t. selle rahastamist).
Aastal 2013 on Haigekassa suunanud uuringud eelkõige noortele, kes treenivad üle 8 tunni nädalas.

Eelisjärjekorras teenindame endiselt arstide poolt tagasikutsutud patsiente, Audentese Spordigümnaasiumi õpilasi ja olümpiaettevalmistusprojekti alla kuuluvaid sportlasi.

Täiskasvanuid hakkame ootejärjekorda lisama alates veebruarist 2014.a.

Tegemist on plaaniliste uuringutega, mitte erakorralise meditsiiniteenusega, seega palume mõistvat suhtumist ning vabandame tekkinud ebameeldivuste pärast!
 
Tervisekontrolliks on alternatiivseid võimalusi:

Koduleht Elitec'st